Haber

TEMA, Orman Yangınları İçin Bağış Kampanyası Başlattı

Türkiye, dört bir yanını saran alevlere teslim olmuş durumda. Manavgat, Muğla, Adana ve Marmaris başta olmak üzere 21 ilimizin farklı bölgelerinde çıkan yangın, ardında ağır bilançolar bırakmaya devam ediyor. Yangın yüzünden tahmin edebileceğiniz üzere on binlerce hektar küle dönmüş durumda ve bu durumdan en çok etkilenen canlılar, koruyup kollamamız gereken ağaçlar oldu.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), yangından telef olan ağaçların yerine yenilerinin ekilmesi için bir kampanya başlattı. “Hep Birlikte Yaşamı da Umudu da Yeniden Yeşerteceğiz!” adı altında bugün (30 Temmuz) başlatılan kampanya, 10 TL karşılığında 1 fidan dikmek isteyen gönüllülerin yardımlarını bekliyor.

TEMA Vakfı’na nasıl fidan bağışı yapılır?

TEMA Vakfı’na bağış yapmak isteyenlerin önünde birçok seçenek bulunuyor. Bunlardan bir tanesi, SMS yoluyla fidan bağışı yapmak. SMS yoluyla fidan bağışında bulunmak isteyenler, telefonlarının mesaj kısmına TEMA yazıp 3464’e gönderebilirler. Bu şekilde gönderilen her SMS ücretinin 10 TL olduğunu, bu ücretin de 1 fidan karşılığında alındığını belirtelim.

TEMA Vakfı Birlikte Yeşerteceğiz kampanyasına bağışta bulunabileceğiniz banka hesap numarası: 

  • Türkiye İş Bankası – Levent Şubesi 
  • Hesap Adı: TEMA Vakfı
  • Şube Kodu: 1035
  • Hesap No: 1488866
  • IBAN: TR46 0006 4000 0011 0351 4888 66

Batuhan Purçak

Merhaba, ben Batuhan 21 yaşındayım, Erciyes Üniversitesinde Maliye okuyorum 1923turks topluluğunda editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu