HaberTeknoloji

Tesla Direksiyonsuz Otomobil Üretmeyi Planlıyor

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın direksiyonu olmayan bir Tesla üretmek istediği iddia ediliyor. Musk ile mühendis ekibi arasında gerginliğe yol açan konseptin numunesinin halihazırda üretilmiş olabileceğine dair söylentiler de mevcut.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın tamamen otonom, bütçe dostu bir Tesla üreteceği iddia ediliyor. Tesla’lar hâlihazırda hiçbir müdahale olmadan sürüş gerçekleştirebiliyor ancak buradaki tam otonom ifadesinden kasıt, araçta herhangi bir direksiyon ve pedal bulunmayacak olması.

Geçtiğimiz günlerde Tesla bünyesinde gerçekleştirilen bir toplantıda, Musk’ın çalışanlarına 2023 itibarıyla 25,000 dolarlık bir otonom aracın üretimine başlamak istediğini söylediği iddia edildi. Musk, yeni araçta direksiyon bile bulunmayacağının sinyalini, “Bu araçta direksiyon ve pedal olmasını gerçekten istiyor muyuz?” sorusunu sorarak verdi.

Musk, 2020’de gerçekleştirilen Batarya Günü etkinliğine, Tesla’nın 25,000 dolarlık bir araç üreteceğini duyurmuştu. Şirketin CEO’su, düşük fiyat etiketini batarya hücrelerinin daha verimli bir şekilde üretilebilecek olmasına dayandırıyor.

Elon Musk’ın direksiyonsuz Tesla konseptinin şirketin mühendisleriyle arasında gerginliğe yol açtığı, ancak bir prototipin hâlihazırda üretilmiş olduğu söyleniyor. SpaceX kurucusu Musk, geçmişte Tesla’nın tam otonom araç üretimi konusunda aşırı özgüvenli davranmıştı.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu