HaberTeknoloji

Tesla’nın Akıllı Telefon Üreteceği İdda Edildi: İşte Tesla Telefondan İlk Görüntüler.

Apple’ın elektrikli otomobil tarafında çalışmalar gerçekleştirdiği şu günlerde Tesla’ya ait olduğu iddia edilen bir akıllı telefon görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerdeki telefon hakkındaysa hiçbir bilgi bulunmuyor.

Apple’ın elektrikli otomobil işine giriştiğini biliyor ve hakkındaki ilk resmî açıklamayı merakla bekliyorken konfor alanından çıkan teknoloji şirketleri arasına Tesla da katılmış gibi duruyor. Apple’da olduğu gibi Tesla’dan da konuyla ilgili resmi bir açıklama bulunmazken şirketin akıllı telefonuna ait olduğu iddia edilen bazı render görüntüleri şimdiden internette dolaşmaya başladı.

Paylaşılan ekran görüntülerinde mavi renge sahip, daha açık bir mavi renkle kamera bölümünü ve gövdeyi ayıran bir tasarım görüyoruz. Bu ayrımın ortasındaysa Tesla’nın logosu yer alıyor. Render görüntülerinde gördüğümüz kadarıyla telefon, üç farklı kameraya ev sahipliği yapacak. Fakat telefonun ön kısmını gösteren herhangi bir resim bulunmuyor.

Ortaya atılan ve kaynağı tam olarak belli olmayan bazı bilgilere göre Tesla’nın akıllı telefonu, ‘Model Phone’ ismiyle piyasaya çıkabilir. Telefonun sahip olacağı özellikler arasındaysa 108 MP’lik bir ana kamera, 4K çözünürlükte bir ekran, Qualcomm Snapdragon 898 işlemcisi ve 2 TB’lık depolama alanı gibi özellikler listeleniyor. Tabii ki böyle bir telefonun bunun gibi en yüksek seviyede özelliklere sahip bir modelinin çıkmasını bekleyebiliriz.

2018 yılının temmuz ayında internet, yalnızca çerçeveyi gösteren fotoğraflara dayanan bir telefonla Tesla’nın akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya başladığını konuşmuştu. O günden beriyse bu konu hakkında pek de gelişme yaşanmamıştı.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu