HaberOyun

The Last of Us remake PS5 için geliyor

Hayranları, The Last of Us’un PlayStation 5 için bir remake olacağını duymaktan mutluluk duyacaklardır. Söz konusu haberde Sony, 2013 yılında çıkışını yapan oyun yıllar içerisinde efsane haline gelmiş ve birçok oyuncunun beğenisini kazandı. Bloomberg ‘in haberine göre yeni bir remake sürümü üzerinde çalışmaları sürdürülüyor.

Sony’nin San Diego merkezli Görsel Sanatlar Hizmet Grubu, geçmişte genellikle diğer Sony stüdyolarına destek sağlıyordu. Ancak, stüdyonun The Last of Us’u yaklaşık üç yıl önce remake çalışması için kolları sıvadığı söyleniyor

Her ne kadar The Last of us Remake PS 5 için heyecan verici olsa da arka planla olan olaylar biraz karışık. Bloomberge göre sony remake için çoktan küçük bir ekip kurmuş bile. Süreç içerisinde yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle şirket içi bir krize yol açmış. Hal böyle olunca oyunun asıl geliştiricisi olan Naughty Dog, The Last of us Remake sürümünü geliştirmesini istemiş.

Bloomberg News’e göre Sony’nin krizi bununla da sınırlı değil. Rapora göre Naughty Dog’un katılımı nedeniyle oyunun geliştirilmesinden sorumlu ana ekip daha büyük bir gerilime sebep olmuş. Ayrıca bu süreçte Sony, ekibe yeterli mali destek sağlamamış. Asıl geliştirici ekibin üstüne eklenen Naughty Dog ekibi daha çok ön planda tutulunca , işler iyice karışmış hatta ekibin başında bulunan Michael Mumbauer bile görevinden ayrılmış. Bloomberg’e göre bu kriz 2020 ye kadar devam etmiş. Michael Mumbauer ve ekibindeki önemli kişiler ayrılınca o zaman olay son bulmuş. Tüm bu olan olayları ortaya çıkaran Bloomberg ne yazık ki oyunun remake sürümü hakkında ne zaman çıkacağı ve kaç para olacağı hakkında herhangi bir bilgiye yer vermemekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu