HaberSosyal Medya

Twitch’ten Özel Fiyatlandırma : Abonelikler 9.90 TL

Şüphesiz ki dünyanın en büyük yayın platformlarından biri olan Twitch, Türkiye için büyük bir hamleye imza attı. Abone ücretlerinde yeni bir fiyatlandırma kararı alan Twitch, Türkiye’de yerel fiyatlandırmaya gidecek. Bu hamlesi ile abonelik fiyatlarını 9.90 TL çekerek abone sayılarını arttırmayı planlamakta. Abonelik ücretinin yanında dolaylı olarak abonelik hediye ücretleri de düşecek ve tek sefere mahsus ilk abonelik hediyenizde %20 indirim uygulanacak. Resmi açıklama ise yeni fiyatlandırmanın bu hafta 20 Mayıs günü başlayacağını belirtmekte.

Daha önce denenen bu sistemden olumlu sonuç alınmasından dolayı Türkiye’ye de uyarlanacak. Ancak Türk yayıncılar bu durum için kaygı duymakta. Abonelik fiyatlarının düşmesi, yayıncıların abonelikten alacakları gelirin de azalması demek. Evet aboneliklerden gelen gelir azalacak ama abonelik sayılarında ciddi bir artış beklenmekte. Yayıncıların bir diğer korkusu ise bu hamlenin orta boyuttaki yayıncılar için negatif etki yaratacağını düşünmeleri. Küçük yayıncılar için ise abone sayılarının fazla olmasının ücret olarak olmasa da moral anlamında onları motive edeceğini düşünmekteler.

Ancak şu anda tam bir çıkarım yapmak yanlış olur. Her ne kadar bu sistem denenmiş olsa da farklı milletler bu sisteme aynı tepkiyi vermeyebilir. Bize ise ne olacağını zaman gösterecek.

Galvenizz

"Galvenizz" 1923 Topluluğu içerik üreticisi ve editörü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu