Haber

Twitter Hikayeler (Fleets) Neden Kalktı ?

Instagram’dan sonra hemen hemen bütün uygulamalara hikâye özelliği geldi. Bu uygulamalardan biri de Twitter’dı. Twitter Fleets olarak adlandırdığı bu özelliği kaldırdığını duyurdu. Peki neden ?

Twitter tarafından Instagram, Snapchat, Facebook hikayelere rakip olarak hayata geçirilen ‘Fleets’ özelliğinde yolun sonuna gelindi. 2020 yılının başında duyurulan Fleets ilk etapta bazı ülkelerde test edilmeye başlanmıştı. Şirket, geçtiğimiz Kasım ayında da özelliğin tüm dünyada kullanıma açıldığını açıklamıştı. 3 Ağustos 2021 tarihinden itibaren Twitter Fleets resmen kaldırıldı. 

Sosyal ağ yönetiminden yapılan açıklamada, ” Twitter’ın tüm özelliklerini geliştiriyoruz ve herkese açık sohbete hizmet etmek için daha büyük, daha cesur şeyler deniyoruz. Kullanıcılarımız için neyin işe yaradığını değerlendireceğiz. Twitter kullanan kişilere daha iyi hizmet vermenin daha iyi bir yolu olduğunda sohbetlere katılmanın, geri bildirimleri dinlemenin ve yön değiştirmenin yeni yollarını oluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verilmiş. Ne olacağını ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Batuhan Purçak

Merhaba, ben Batuhan 21 yaşındayım, Erciyes Üniversitesinde Maliye okuyorum 1923turks topluluğunda editörlük yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu