Haber

Twitter Üzerinden Bitcoin Transferi Yapılabilecek

Uygulama içi bahşiş bırakmanın yürürlüğe sokulmasından 4 ay sonra, Twitter bahşiş kavanozu unsurunu geliştiriyor. Bahşiş uygulaması bütün global kullanıcılar için açılıyor ve kullanıcılar ilk defa bahşiş olarak Bitcoin gönderip alabilecek.

Güncelleme ile Twitter kullanıcıları Venmo, Cash App, Bandcamp, GoFundMe ve PicPay gibi uygulamalar üzerinden birbirlerine para yollayabilecekler. Birleşik Devletler ve El Salvador kullanıcıları ise Bitcoin Lightning Network’e inşa edilmiş Strike uygulaması ile Bitcoin transferi yaparak, daha fazla yollama seçeneğine sahip olacak. Öteki ülkelerdeki kullanıcılar ise Bitcoin adreslerine bahşiş alabilecekler.

Geleneksel kripto kullanmayan öteki platformlarda olduğu gibi, Twitter kişiden kişiye yapılan gönderimlerden kesinti yapmayacak. Bahşiş uygulaması Twitter’ın iOS uygulamasında bugün, Android’de ise önümüzdeki haftalarda yürürlüğe girecek.

Bu uygulama Twitter’ın, kurucusu Jack Dorsey’nin de destekçisi olduğu kriptopara alanına ilk büyük atılımı olacak.

Firmanın gelecek planları arasında NFT kimlik doğrulama servisine açılmak, kullanıcıların profillerinde NFT resimlerini paylaşabilmesini sağlamak gibi uygulamalar da bulunuyor.

Kaynak: ÇözümPark

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu