Haber

Uji Ogura Müze Oluyor!

Nintendo, Uji Ogura fabirkasını müzeye dönüştürme kararı aldı ve “Nintendo Gallery” adıyla açacağını duyurdu. Şirketin ürün geliştirme tarihçesini ve arakasında duran felsefeyi halka açık olarak sergileyeceğini de duyurusuna ekledi.

Nintendo’nun Başkanı Shuntaro Furukawa, Nintendo Uji Ogura Fabrikası’nın (Ogura-cho, Uji-city, Kyoto) ve çevresindeki arazinin Nintendo Gallery’i oluşturmak için kullanılacağını duyurduğu bir basın açıklaması yaptı. Müzede, Nintendo’nun tarihi ürünleri, deneyimleri ve çok daha fazlası yer alacak. Projenin Nintendo’nun Mart 2024’te sona erecek olan 2023 Mali Yılı’nda tamamlanması bekleniyor.

Uji Ogura Fabrikası

Nintendo Uji Ogura Fabrikası 1969’da inşa edildi. Fabrika, müşteri hizmetleri merkezi olarak faaliyet göstermesinin yanı sıra bozuk ürünleri onarmak, oyun kartları ve Hanafuda kartları üretmek amacıyla kullanılıyordu.

Başlangıçta Uji Fabrikası olarak bilinen fabrika, yapılan inşaatlar, genişletilmeler ve yenilemelerin ardından 1988 yılında Uji Ogura Fabrikası olarak yeniden adlandırıldı. Uji Ogura Fabrikası işlevini Kasım 2016’da yitirdiğinde, Nintendo binayı ve araziyi en iyi şekilde nasıl kullanacağını düşünmeye başladı ve fabrikanın müze olarak kullanılmasına karar verdi.

Nintendo’nun hikayesi 1889’da başladı ve şirket o tarihten beri dünya çapında beş milyardan fazla video oyunu ve 790 milyondan fazla ekipman sattı.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu