OyunOyun Önerisi

Ultrakill:Hızlı ve Eğlenceli Bir Fps

Ultrakill çok hızlı ve en ufak hatanın bile ölüme neden olabileceği bir fps. Doom gibi hareketli olduğu gibi bazı yerlerde doomdan da hareketli ve hızlı oynamanızı gerektiriyor. Oyunun çoğu yerinde kendinizi duvarlardan sekerken,yerde kayarken,düşmanların üstüne koşarken bazen de düşmanları yumruklarken buluyorsunuz. Düşmanların dibine girmek bu oyunda çok önemli çünkü oyundaki tek can yenileme yöntemimiz kan toplamak ve kan ise düşmanlara belli bir mesafeden hasar vurunca elde ediliyor. erken erişimde olmasına rağmen sanki tam bir oyunmuş gibi hissetiriyor.

Ultrakill’de seviyeleri geçtikçe önceden boss olarak karşımıza çıkan düşmanlar ileriki seviyelerde normal düşman gibi önümüze koyulabiliyor ama büyük ihtimalle bu seviyeye gelene kadar kendinizi geliştirdiğiniz için bu bir sorun olmuyor. Oyun genel olarak temposunu hep yüksek tutmakla birlikte bazı yerlerde hiç düşman öldürmeden bölümleri geçebildiğimiz de oluyor. Oyunun bir diğer güzel özelliği de “alt fire” denilen ikincil saldırı modumuz. varsayılan olarak sağ tuşta olan bu özellik her silahın kendine özel saldırısını yapıyor. silahların da kendi içinde ayrı varyasyonlara ayrıldığını hesaba katınca çeşitliliğin fazla olduğunu söylemek yalan olmaz.

şarj edilen delici bir saldırı gibi basit bir özellikten tutun da pompalınızdan roket atmak ya da taramalınızın tüm mermilerini tek bir atışta düşmana boşaltmak gibi değişik özellikler olabiliyor. Oyunda silahlar dışında yumruğumuzu da değiştirebiliyoruz ama bu özellik diğerlerine göre daha sonra açıldığı için çok bahsetmek istemiyor ve kendinizin keşfetmenizi öneriyorum ama ilk elde ettiğimiz kolu basitçe anlatmak gerekirse belli mermileri geri fırlatmamızı ve geri attığımız mermilerden can almamızı sağlıyor.

Kısaca özetlemek gerekirse:Ultrakil genel olarak temposu düşmeyen,oldukça keyifli,bol çeşitlilik bulunduran ve Hareketli Fps seven çoğu kişinin en azından bakması gereken bir oyun.

Sir Lahmacun

Sir Lahmacun 1923Turks yazarı ve içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu