Oyun

Valorant,1 Yıl Boyunca En Çok Oynanan Ajanları Açıkladı

CS:GO’nun dişli rakibi VALORANT’ın çıkışından beri en çok tercih edilen karakterleri belli oldu. VALORANT Türkiye, Twitter’da en sevilen 3 ajanını duyurduğu bir video paylaştı.

Counter Strike: Global Offensive’in tahtını tehdit eden ücretsiz FPS oyunu VALORANT’ın en sevilen karakterleri belli oldu. VALORANT Türkiye, 1 yıl boyunca en çok tercih edilen ‘ajanları’ kısa bir videoyla açıkladı.

Riot Games’in ülkemizde kolayca benimsenen oyunu VVALORANT’ın çıkışının üzerinden bir yıl geçti. Mobil platformlara geçmeye hazırlanan oyunun en sevilen ajanı, Twitter’da paylaşılan videoya göre Jett oldu.

VALORANT’ın çıkışından beri en çok tercih edilen karakter Jett oldu.

VALORANT Türkiye, sıralamayı Twitter hesabından paylaştığı kısa bir videoyla duyurdu. “Acaba bir yıl boyunca hangi ajanı salmadık? En çok hangi ajanla oynadık? Aklıma biri geliyor gibi ama…” ifadeleriyle paylaşılan videoda ilk gözüken isim, Koreli ajan Jett oldu. İkinciliği kötü karakterlerden biri olan Meksikalı ajan Reyna alırken ve üçüncü en çok oynanan ajan ise Çinli şifacı Sage oldu.

Valorant Nedir ?

Valorant,  Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan bir free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı video oyunudur. İlk olarak Ekim 2019’da Project A kod adı altında yayınlanan oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle kapalı beta dönemine başladı ve ardından 2 Haziran 2020’de resmî olarak yayınlandı.

Valorant, yakın gelecekte geçen takım tabanlı bir taktik nişancı ve birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, dünyadaki çeşitli ülke ve kültürlere göre tasarlanmış bir dizi ajan karakter olarak oynarlar. Ana oyun modunda, oyuncular, her bir takımın beş oyuncuya sahip olduğu saldıran veya savunan takıma atanır. Temsilcilerin, her biri ücret gerektiren benzersiz yeteneklerinin yanı sıra öldürme, ölüm veya ani hareketler yoluyla hücum gerektiren benzersiz bir nihai yeteneğe sahiptirler. Her oyuncu her tura “klasik” bir tabanca ve bir veya birden daha fazla “özel yetenek” ile başlar. Diğer silahlar ve yetenek ücretleri, bir önceki turun sonucuna, oyuncunun sorumlu olduğu herhangi bir öldürmeye ve ani artışla yapılan herhangi bir eyleme dayalı olarak para veren bir oyun içi ekonomik sistem kullanılarak satın alınabilir. Oyunda hafif makineli tüfekler, av tüfeği, makineli tüfek, saldırı tüfeği ve keskin nişancı tüfeği gibi çeşitli silahlar bulunur. “Spectre”, “Odin” ve “Vandal” gibi otomatik ve yarı otomatik silahlar, doğru atış yapabilmek için oyuncu tarafından kontrol edilmesi gereken geri tepme modellerine sahiptir.

VALORANT: Riot Games’in 5’e 5, karakter tabanlı, taktiksel nişancılık oyunu (playvalorant.com)

Valorant – Vikipedi (wikipedia.org)

CeRiMX

-Adım Nuh -Uçak Bakım Ve Onarım Okuyorum. -Üniversite 2. sınıfım -1923turks de yetkiliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu