HaberOyun

Valorant Mobile Versiyonu Geliyor

Riot Games yaptığı açıklama ile Valorant oyununun mobil cihazlara geleceğini açıkladı. Son senelerde bilgisayarlara çıkarılan oyunların ileriki tarihlerde mobil cihazlara gelmesi moda oldu. İlk çıktığı zamanlarda gayet iyi çıkış yakalayan Valorant ilk yılından itibaren şimdiden büyük oyunlar arasında yerini almış durumda.

Ayrıntılar şu anda sınırlı ancak Valorant’ın baş yapımcısı Anna Donlon, “Yakında aynı rekabetçi Valorant deneyimini daha fazla küresel oyuncuya sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.Valorant Mobile’ın duyurusu, PC sürümünün birinci yıl dönümüne ulaşmasıyla birlikte geliyor. Bir yıl içinde, Riot’un nişancılık alanındaki ilk oyunu 14 milyondan fazla oyuncu topladı ve yarım milyardan fazla maç oynandı. Sıklıkla Twitch’te en çok izlenen oyunlar arasında yer aldı ve bu nedenle Riot’un Valorant’ın izleyicisini genişletmek istediğini görmek şaşırtıcı değil.

Şu anda Oyun İle Alakalı Hiçbir Bilgi Yok

VALORANT Mobile’ın çıkış tarihi, hangi donanıma sahip telefonlar tarafından destekleneceği ve ana oyundan nasıl farklara sahip olacağından emin değiliz. Dolayısıyla şu anda oyunu yalnızca ismiyle biliyoruz diyebiliriz. Öte yandan Riot Games’in oyunu yalnızca “Mobile” ekleyerek yayınlamasında rakip oyunların etkisinin olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin PUBG’nin mobil versiyonu “PUBG Mobile” ismiyle yayınlanmış ve büyük ses getirmişti.

Önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi alacağımız Valorant ile alakalı bigiler şu anlık bu kadar. Acaba Riot Games Valorant Mobile sayesinde mobil oyuncuların ilgisini çekebilecek mi? Bunun cevabını ilerde göreceğiz.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu