HaberTeknoloji

Valve’ın geliştirdiği Steam Deck el konsolunun ön siparişleri 2022’ye kadar uzuyor!

Valve’ın geliştirdiği Steam Deck’in Aralık ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak, konsol için rezervasyon oluşturabilen şanslı oyunculardan biri olsanız bile, avuç içi PC’nize bu sene ulaşamayabilirsiniz.

Steam Deck’in ana sayfasından ulaşabileceğiniz “bilgi al” düğmesinin altında, rezerve ettiğiniz Steam Deck modelinin “mevcut” olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ön siparişler açıldıkça el konsollarını güvence altına almayı başaran bir kullanıcı, mesajlardan hiçbirini görmediğini ve bunun Steam Deck’inin bu yıl eline ulaşabileceği anlamına geliyor olabileceğini söyledi.

Valve’ın resmi açıklaması da pek tatminkar değil…

Bir Valve sözcüsü Steam Deck siparişleri hakkında şu açıklamayı yaptı, “Konsolları mümkün olduğu kadar hızlı üretiyoruz, ancak verdiğimiz sevkiyat süreli hem seçtiğiniz Deck modeline hem de yaşadığınız ülkeye göre değişiklik gösteriyor.”

Yarı iletken kıtlığı (Chip ve İşlemci Sıkıntısı)

Steam Deck’lerin 2022’ye kadar mevcut olmaması, oyun da dahil olmak üzere birçok sektörü etkileyen ve etkilemeye devam eden küresel yarı iletken kıtlığından dolayı ortaya çıkıyor. Ekran Kartları veya yeni nesil oyun konsolları gibi yeni donanımlar, yüksek talep ve diğer faktörlerin yanı sıra kıtlık nedeniyle piyasadaki eksikliğini sürdürüyor.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu