Haber

VALVE’ye Bir Dava Daha!

VALVE’nin başı rekabet kanunları sebebi ile bir kez daha belada. Biri oyun geliştiricisi olmak üzere iki kişinin daha katılması ile, VALVE’nin PC platformuna 28 Nisan’da yeni bir dava daha açıldı.

David ROSEN, VALVE Corporation’a karşı oyun geliştiricilerini temsilen bir dava açtıklarını beyan etti. Söz konusu beyanda yer alan bilgilere göre STEAM Bilgisayar platformları için oyun geliştiricilerden her oyun satışı başına %30 komisyon aldığını ve bu komisyonu oranını kabul etmeyen geliştiricilerin oyunlarının platformdan kaldırıldığını iletti. Söz konusu uygulamanın rekabet kanuna aykırı olduğu uyarısında bulunan taraf, bu ve benzeri politikaların “Oyuncuların ve Oyun geliştiricilerin zara göreceği” ifadelerine de yer verdi.

ROSEN, yaptığı açıklamada kendi başına risk alarak böyle bir davaya giriştiğini önemle vurgulayarak. Davadan maddi anlamda hiç bir beklentisinin olmadığını tek amacının rekabetin daha düzgün bir ortamda sağlanması gerektiğine inandığını iletti. Ayrıca sözlerine maddi anlamda bir kazanç elde edilmesi durumunda bu gelirin oyun geliştiricilere destek amacı ile paylaştıracağını da ekleyen ROSEN her şeyin Oyuncular ve Oyun geliştiriciler için yapıldığını tekrarladı.

Bir çok kişi ve kurum hali hazırda benzer platformların tekelci olmasından zaten şikayetçi iken önümüzdeki günlerde neler olacağını her beraber takip ediyor olacağız.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu