DonanımHaberSosyal MedyaTeknoloji

WhatsApp güncellendi: Can sıkan o sorun düzeltildi

Birkaç gün önce yayınlanan WhatsApp beta güncellemesinden sonra uygulamada çökme sorunları yaşanmıştı. Çok geçmeden çözüldü.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp birkaç gün önce 22.6.0.70 numaralı beta sürümünü kullanıma sundu. Bu güncellemeden sonra azımsanamayacak kadar büyük bir kullanıcı kitlesi WhatsApp’ın düzgün çalışmadığını, sohbet başlıklarının bozuk göründüğünü ve uygulamanın ara sıra çöktüğünü raporlamaya başladı.

WhatsApp çökme sorununu düzeltti

WABetaInfo’nun paylaşımına göre WhatsApp, 22.6.0.70 numaralı beta sürümünden sonra yaşanan sorunları 8 Mart’ta iPhone kullanıcıları için yayınladığı 22.6.0.72 beta sürümüyle düzeltti. Eğer beta kullanıcısı değilseniz endişe etmenize gerek yok, çünkü söz konusu sorun WhatsApp’ın kararlı sürümünü ilgilendirmiyor.

Ancak telefonunuzda WhatsApp beta yüklüyse, TestFlight aracılığıyla yayınlanan iOS 22.6.0.72 sürümünü yüklemenizde fayda var. App Store’u açıp arama kısmına WhatsApp yazıp uygulamayı bulduktan sonra “Güncelle” butonuna bastığınızda yeni sürüm yüklenemeye başlayacaktır. İşlem tamamlandığında sorunlar sizde de çözülmüş olacak.

Mesaj iletme sınırı da genişledi

WhatsApp çökme sorununu düzeltirken, kullanıcılardan tepki çekecek bir karara da imza attı. Hatırlanacağı üzere 2019’da yapılan güncellemeyle mesaj iletme özelliği 5 bireysel sohbet ile sınırlandırılmıştı. Bunu yanlış bilgi yayılımının önüne geçmek amacıyla yaptığını belirten şirket, benzer bir limiti gruplara da getirdi.

Şu anda mesajlar aynı anda maksimum beş sohbete iletilebiliyor. Ayrıca bir mesaj çok kez iletilmişse aynı anda yalnızca bir sohbete gönderilebiliyor. WhatsApp’ın kararına göre artık, iletilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilecek. Yeni sınırlama, Android‘de WhatsApp beta kullananlarda uygulanmaya başlanırken, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara yayılacak.

Emirhan Tunç.WAT

Adım Emirhan 15 yaşındayım elektrik elektronik bölümü öğrencisiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu