HaberTeknoloji

WhatsApp’ın Sohbet Tasarımı Değişiyor

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS uygulamasında ufak tasarım değişikliklerine gitti. Yeni tasarımın paylaşıldığı ekran görüntüsünde sohbet baloncuklarının şimdiki hallerine nazaran nasıl değişeceği görülebiliyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda ya ülkemizde büyük tartışma konusu olan ‘kişisel veriler’ konusuyla ya da uygulamasına getirdiği/getireceği yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Bugün ise yine tasarım alanındaki bir yenilikle karşımızda. 

Söz konusu tasarımın o kadar da köklü bir değişiklik olduğunu söyleyemesek de göze hoş geldiğini söylemekte fayda var. WhatsApp’ın iOS uygulamasına gelecek olan ve sohbet baloncuklarının tasarımına odaklanan yeni güncellemeyle bu baloncukların rengi, tarzı ve büyüklüğü değişmiş olacak.

Şimdiki sohbet baloncukları ve Gelecek sohbet baloncukları:

Sohbet baloncuklarının güncel hallerini ve söz konusu güncellemeyle alacakları yeni hallerini görebileceğimiz görselde daha yuvarlak kenarlara sahip olduklarını görebiliyoruz. Bunun yanında biraz daha büyük olarak tasarlanan baloncukların renklerinde de ufak çaplı değişikliğe gidilmiş.

Sohbet baloncuklarına odaklanacak olan güncellemenin ne zaman geleceğine dair bir bilgi bulunmuyor fakat o kadar da köklü değişikliklerin yapılmamış olması, çok da fazla beklemeyeceğimize işaret ediyor olabilir.

Tasarımdaki bu yenilikler o kadar büyük olmasalar da bunlar dışında WhatsApp’ın ‘mesajlara emojilerle tepki verme’ özelliği üzerinde de çalıştığı biliniyor. Discord ve Instagram gibi yerlerde de karşımıza çıkan bu özellikle birlikte kullanıcılar, gelen mesajlara emoji bırakabilme imkanına sahip olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu