DonanımHaber

Windows 11 Geliyor İşte Detaylar !

Microsoft’un yayınladığı Windows 10, 29 Temmuz 2015 tarihinde yayınladığından beri uzun süredir aramızda bulundu. Maalesef ki teknolojinin hızlı ilerlemesi ve doğan yeni ihtiyaçlardan dolayı yeni bir sürüm gelmesi gerek. Bununla birlikte Windows 11’in daha modern işletim sistemi ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Microsoft 24 Haziran 2021 günü yapacağı etkinlikle Windows 11 hakkında bazı merakları gidericek. Türkiye saatine göre 15:00 da başlayacak olan etkinlikte Windows CEO’su Satya Nadella’nın sunumu ile başlayacak daha sonra Nadella yerini Panos Panay’a bırakıcak.

Windows 11 ile ilgili ara yüz düşünceleri.

Peki Windows 11 Nasıl Olucak

Windows 11’in en temel değişikliği, kullanıcı ara yüzünde ve tasarımda olacak gibi gözüküyor. Microsoft son zamanlarda hep benzer tasarımlarla karşımıza çıktı. Biz bunun değişeceğini düşünüyoruz. Ara yüz değişikliği dışında ek olarak hem programlarda hem de altyapıda önemli değişiklikler de görebiliriz.

Windows 10 tablet arayüzü.

Örnek olarak,  Windows Merkezi olarak adlandırılan yeni bir uygulama mağazası üzerinde çalıştığını da duyurdu. Nadella, bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgiler için etkinliği beklememiz gerektiğini de belirtti.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu