Teknoloji

Windows 11’in Daha Piyasaya Çıkmadan Milyonlarca Kullanıcısı Olduğunu Gösteren Pazar Payı Açıklandı

60 bin bilgisayar sahibinin katılımıyla gerçekleştirilen geniş kapsamlı bir anket, Windows 11 kullanım oranının yüzde 1’e çok yakın olduğunu gösterdi. Bu oran, henüz kararlı sürümü piyasaya çıkmamış olan yeni işletim sisteminin, daha şimdiden çok fazla ilgi gördüğünü ortaya koyuyor.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11 ile ilgili çok dikkat çekici bir istatistik açığa çıktı. AdDuplex isimli bir araştırma şirketinin verilerine göre henüz kararlı olarak bile piyasaya sürülmemiş olan Windows 11, milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmış durumda

AdDuplex, en az 60 bin bilgisayar kullanıcısının katılımıyla geniş kapsamlı bir araştırma yaptı. Bu araştırma kapsamında kullanıcıların Windows’un hangi sürümlerini kullandıklarını ölçen şirket, dikkat çekici bir sonuca ulaştı. Yapılan ankete göre kullanıcıların neredeyse yüzde 1’i, daha şimdiden Windows 11 kullanmaya başlamışlardı. Bu oranı dünya genelindeki tüm Windows bilgisayar’lara genişlettiğimizde, Windows 11’in şimdiden milyonlarca kullanıcıya ulaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Windows 11 ile gözle görünür FPS artışı yaşanıyor

Windows 10 ve Windows 11’in oyunlardaki performansının oldukça ilginç bir karşılaştırması ortaya çıktı. Oyunları test eden ekip bu testi aynı donanıma sahip bilgisayarlar ’da

Windows 10 ile 11 sürümleri arasında yaptığını belirtiyor. Windows 11’de gözlemlenen FPS artışı oyuncuların yüzünü güldürecek. Çünkü yeni sürüm selefine göre ortalama 6 ila 10 FPS arasında bir artış sunuyor. Bu artışın nihai sürümde 10 FPS ’in üzerine çıkacağı söyleniyor.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu