HaberOyun

World Of Warcraft Oyuncularıdan Suçlamalara Tepki

Activision Blizzard’a yönelik suçlamalardan sonra World Of Warcraft oyuncuları bir araya gelerek oyun içerisinde tepkilerini gösterdiler. Ve öyle görünüyor ki olaylar her geçen gün büyümeye devam edecek. 22 Temmuz’da -Türkiye’ye göre- sabahın erken saatlerinde Bloomberg’in duyurduğu cinsel ayrımcılık ve taciz suçlamalarının ardından Blizzard topluluğu oldukça hareketli. Eski Blizzard çalışanı olduklarını iddia eden çalışanların itiraflarından, şirket yöneticilerinin konu ile ilgili şirket içi yazışmalarının “sızdırılmasına” kadar pek çok olay, oyun dünyasının yakın takibinde.

“Cinsel taciz, ırkçılık ve hor kullanılmaya maruz kalan kişilerin yanındayım ve Activision-Blizzard’ı protesto etmek  için Oribos eylemine katıldım.”

World Of Warcraft Oyuncuları Oribos’da Eylem Yaptılar

” Fence Macabre olarak bütün sub-locked (oyun süresini X ay/yıl için zaten ödemiş olan oyuncular) oyuncuları 22 Temmuz Perşembe sabahı Oribos’da gerçekleştireceğimiz eyleme bekliyoruz. “

Ortaya atılan iddiaların ardından Fence Macabre adında bir roleplay guildi, – 2 farklı serverda hem Alliance hem de Horde tarafında oynayan bir guild- oyuncuları, Shadowlands’in başkenti Oribos’da bir oturma eylemine çağırdı. Ayrıca eylemin, Black Girls Code adında bir kampanyaya destek verilmesi için de yapılacağını belirttiler. Black Girls Code,  7-17 yaş arası kız çocuklarına dijital teknoloji ve programlama hakkında karşılıksız eğitim vermeyi amaçlayan bir destek programı.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu