HaberTeknoloji

Xbox Series S Konsolunuzu Taşınabilir Hale Getirin

Microsoft’un beğenilen yeni nesil oyun konsolu Xbox Series S, bu sefer bir monitör modeli xScreen ile gündemde.

Burada yer alan linkten ulaşabileceğiniz Kickstarter projesi üzerinden destek arayan ve aradığı desteği ciddi şekilde bulan xScreen, direkt olarak Xbox Series S için hazırlanmış bir monitör modeli.

Uygun fiyata yüksek oyun performansı sunuyor olmasıyla sadece yurt dışında değil Türkiye’de de çok dikkat çeken Series S, biliyorsunuz oldukça ufak ve genel olarak hafif bir konsol.

Bu yapı üzerinden geliştirilen xScreen, Series S’e oldukça orijinal görünen bir monitör ekliyor ve konsolu adeta bir oyuncu dizüstü gibi her yere taşımanıza imkan taşıyor. Monitör gücünü ise akılcı tasarım sayesinde direkt olarak konsol üzerinden alıyor.

Tam olarak 11,6 inç boyutunda olan 1080P LCD ekran, 60 Hz yenileme hızı sunuyor ve Series S’e HDMI üzerinden bağlanıyor. Bünyesinde yerleşik olarak iki adet hoparlör gelen xScreen, 695 gramlık ekstra ağırlık getiriyor. Konsol ile beraber toplam ağırlık 2.6 kg oluyor.

2022’nin başında bağış yapanlara gönderilecek xScreen için belirlenen satış fiyatı 193 dolar seviyesinde yer alıyor. Firmanın bu monitör projesi ile şimdiye kadar tam 84 bin dolar topladığını belirtelim.

Xbox Series S için teknik detaylar şöyle

Xbox Series S abisi Xbox Series X ile aynı güçte bir işlemciyle geliyor ve 4K oyunculuğa odaklanmadığından 120 FPS’e kadar destekli 4 teraflop gücünde bir GPU taşıyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veren konsol, direkt olarak 1440p oyunculuğu hedefliyor ve 512 GB SSD kullanılıyor.

Konsolda Ray Tracing desteğinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü bir seçenek oluşturuyor.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu