Sosyal Medya

Yeni Instagram Güncellemesiyle Artık Herkes Hikayesinde Bağlantı Paylaşabilecek

Instagram hikayelerinde sizi bazı ürünlere ya da sitelere yönlendiren bağlantılar paylaşan çok takipçili kişilere illa ki denk gelmişsinizdir. İşte Instagram’ın bu ‘Link Stickers’ özelliği bundan sonra sadece bu tarz hesaplar tarafından değil, herkes tarafından kullanılabilecek.

En popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram şimdiye kadar sadece işletmeler ve 10 Binden fazla takipçisi olan kişilerin kullanabildiği hikayelere bağlantı ekleme özelliğini bundan sonra herkesin kullanabileceğini duyurdu. Yani artık herkes hikaye özelliğinde bağlantı paylaşabilecek. 

Snapchat’e benzer bir şekilde kullanıcıların anlık olarak takipçileriyle paylaşabildiği ve profilde sabitlemediği taktirde 24 saat sonra otomatik olarak silinen Instagram’ın Hikayeler özelliği ilk olarak 2016 yılında kullanılmaya başlamış, kısa sürede de kullanıcılar tarafından çok sevilmişti. Hikayelere bağlantı ekleyebilme özelliği ise nispeten yeni bir özellik.

Hikaye bağlantılarının kullanımının herkese açılmasıyla birlikte içerik oluşturucuları artık harici içeriklere daha kolay bağlantı linki verebilecek ve Instagram üzerinden ürün satışı yapan küçük çaplı satıcılar da hikayelerinde paylaştıkları bağlantılar sayesinde satış yaptıkları sitelere takipçilerini yönlendirebilecek. 

Bundan öncesinde hikayesinde bağlantı vermek isteyenler, bağlantı etiketlerini kullanmak yerine ‘yukarı kaydırma’ seçeneğini kullanmaktaydı. Belirli özellikleri sadece popüler veya önde gelen kullanıcılarla sınırlamak da; kullanıcılar arasında eşitsizlik olmasına neden oluyordu. Sosyal ağ platformunun arkasındaki ana fikrin insanları bir araya getirmek ve herkesin aynı araçlara erişmesini sağlamak olduğunu düşündüğümüzde, Instagram’ın bu son derece kullanışlı seçeneği herkesin kullanımına sunmaya karar verdiğini görmek son derece mantıklı bir karar.  

Ufak bir not düşmekte fayda var; özellik yeni kullanıma sunuldu ve henüz tüm kullanıcılara gelmemiş olabilir. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde bu durum düzelecektir. Uygulamanızın güncel olduğundan emin olup ara ara kontrol ederek siz de özelliği geldiğinde anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu