HaberSosyal MedyaTeknoloji

Youtube, yayıncılara para kazandıracak: Yeni eklenti geliyor!

Çevrim içi video paylaşım platformu YouTube, podcast yayınları için yeni eklenti getiriyor! Büyük adım için işte detaylar..

Çevrim içi video paylaşım platformu YouTube, uzun süredir Podcast özelliği için çalışma yapıyor. Yakın zamanda podcast özelliğini sunacak firma, sızıntılara göre yayınlar için beklenenden daha büyük bir adım atacak.

Platform, hali hazırda bulunan sekmelerinin yanına bir de Podcast eklentisini getirecek. Hatta şirket, paylaşımları desteklemek için bir de podcast alanında ön planda olan yayıncılarla iş birliği de yapacak. Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

YouTube, Podcast için yeni sekme sunacak!

YouTube, rakip platformları Spotify ve Twitter’ın podcast ile ilgili yeniliklerinden sonra kendi hazırlıklarını hızlandırdı. Video paylaşım platformu, çalışmalara öncülük etmesi için bu ayın başlarında podcast alanında tanınan Kai Chuck’u atadı. Ardından da popüler yayıncılarının platformda podcastlerini paylaşmaları için iş birliği etti.

Sosyal medya platformu YouTube, podcastler için platformda yeni bir alan oluşturacak. Ayrıca yayınlara ulaşmak için YouTube.com/podcasts adresini aktif edecek. Yayın yapacak kişilere teşvik amaçlı devamlı olarak da para kazandıracak.

Şirketin, bu alanda sıkı çalışmalar yapmasının en büyük nedenlerinden biri de reklamlar olacak. Sızıntılara göre Google, yayınların arasına sesli reklamlar ekleyerek bu alanda gelir elde edecek.

YouTube’un büyük rakibi Spotify da podcast alanında yaptığı çalışmalarla yeni reklam biçimleri deniyor ve bu alandaki pazara hakim olmaya çalışıyor. YouTube’un ise bu alandaki çalışmalarının eksikliği ile geri planda kaldığı düşünülüyor.

Emirhan Tunç.WAT

Adım Emirhan 15 yaşındayım elektrik elektronik bölümü öğrencisiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu